Yacht Klub Polski Bielsko    Poradnik
Kursy Ośrodki Morze Co wybrać z oferty
Szkolenia ISSA Port Kozin Mazury Jak się zapisać?
Rejsy Ośrodek Tresna Jez. Żywieckie Co zabrać na łódkę
Kalendarz szkoleń Sprzęt pływający Jak dojechać
Gadżety Imprezy Poznaj naszą kadrę
"

Letnie rejsy szkoleniowe na Mazurach

Zdobądź patent na Mazurach! Nasze rejsy na Szlaku Wielkich Jezior to prawdziwa żeglarska przygoda. Na dwa tygodnie zamieszkasz na jachcie, dzień w dzień będziesz odwiedzał nowe porty, zasmakujesz prawdziwego żeglarskiego klimatu. Mazurski Park Krajobrazowy to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski, zarazem drugie pod względem wielkości pojezierze Europy. Nasz letni rejs szkoleniowy, prócz samego kursu pozwala poznać Mazurskie szlaki żeglarskie, dzięki formie rejsu, w jakiej jest zorganizowany.

Program
Rejsy letnie są organizowane w lipcu i sierpniu, każdy turnus zakończony jest egzaminem na patent żeglarza. Szkolenie obejmuje około 100 godzin na wodzie oraz kilkanaście godzin wykładów. Uczestnicy są zakwaterowani na jachtach kabinowych, na każdą załogę (4-6 osób) przypada instruktor. Po wstępnym szkoleniu na około 10 dni wypływają w rejs, każdą noc spędzają w innym porcie, jednocześnie ćwicząc na wodzie manewry i zgłębiając tajniki żeglowania. Na koniec turnusu wracają do naszej bazy w Kozinie, gdzie trenują do samego egzaminu. Poniżej zamieszczamy ramowy program dnia:


07.00 - 07.30 pobudka
07.30 - 08.00 toaleta poranna
08.00 - 08.10 podniesienie bandery
08.10 - 08.50 śniadanie
08.50 - 09.00 przygotowanie do zajęć
09.00 - 13.00 zajęcia na wodzie
13.00 - 14.00 przerwa obiadowa
14.00 - 18.00 zajęcia na wodzie
18.00 - 19.00 czas wolny, nauka własna
18.30 - 19.00 odprawa kadry
19.00 - 20.00 kolacja
20.00 - 20.15 apel wieczorny
20.15 - 23.00 ognisko, szanty
23.00 - 7.00 cisza nocna

Uczestnicy
W naszym kursie może uczestniczyć każdy chętny, który tylko ukończył 12 rok życia. Nie potrzebne mu żadne wstępne uprawnienia, bądź umiejętności, wystarczy szczera chęć żeglowania, my zajmiemy się resztą! W rejsach letnich najliczniej uczestniczy młodzież szkolna i studencka. Chcesz? Zapraszamy!

Kadra
Posiadamy wykwalifikowaną kadrę instruktorską opartą wyłącznie na członkach Klubu. Jest to wyróżnik, który zapewnia wysoki poziom szkolenia. Będą szkolić Cię ludzie, którzy całe swe życie poświęcają żaglom! Na każdy jacht przypada jeden instruktor, który szkoli załogę składającą się z 5-8 osób. Większość naszych instruktorów to ludzie młodzi, często jeszcze studenci, którzy oprócz profesjonalizmu zapewniają dobrą atmosferę. Jeśli chcesz ich zobaczyć odwiedź stronę "Poznaj naszą kadrę"

Jachty
Szkolenie na Mazurach odbywa się na naszym klubowym sprzęcie, uczestnicy kwaterowani są na jachtach kabinowych typu Tango, Carina, Venus i Róża Wiatrów. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi, wyposażenie kambuzowe (kuchenka, garnki, talerze, sztućce, kubki), pełne wyposażenie żeglarskie oraz ratunkowe. Dodatkowo każdy jacht jest wyposażony w zaburtowy silnik pomocniczy. Wszyscy uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów. Szegółowe opisy naszych jachtów ze zdjęciami znajdziecie w dziale "Sprzęt pływający".
Wyżywienie
Cena rejsu obejmuje wyżywienie, na ręce każdego instruktora przekazane są pieniądze na każdego członka załogi. Każdy jacht jest wyposażony w pełni wyposażony segment kuchenny (kambuz), gdzie załogi samodzielnie przygotowują posiłki.

Dojazd
Organizujemy zbiorowy przejazd pociągiem, cena rejsu nie obejmuje kosztów biletu. Zazwyczaj spotykamy się wcześnie rano na dworcu PKP w Katowicach, skąd uczestnicy wraz z opiekunami wyruszają do Giżycka. Z Giżycka do Kozina (gdzie znajduje się nasz ośrodek) dostają się specjalnymi autokarami. Koszt dojazdu w jedną stronę z Bielska-Białej do Kozina zamyka się w około 45zł. Możliwe jest dosiadanie się do pociągu (np. w Warszawie), bądź samodzielna organizacja dojazdu.

Uprawnienia
Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:
  1. po wodach śródlądowych;
  2. o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
Egzamin
Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:
  1. ukończyła 14. rok życia;
  2. zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej - żeby uzyskać stopień obie części należy zakończyć wynikiem pozytywnym. Część teoretyczna egzaminu ma formę pisemnego testu z 75 pytaniami jednokrotnego wyboru. Egzaminowany ma 90 minut na udzielenie odpowiedzi. By zdać część teoretyczną trzeba odpowiedzieć pozytywnie na co najmniej 65 pytań. Część praktyczna egzaminu obejmuje wykonanie wybranych przez komisję manewrów jachtem pod żaglami oraz na silniku. By zdać tę część egzaminu trzeba wykonać prawidłowo wszystkie elementy wskazane przez egzaminatora. Dopuszcza się jednokrotne powtórzenie źle wykonanego elementu.

Uwaga! Warunkiem przeprowadzenia egzaminu jest uzbieranie wystarczającej liczby osób podchodzących do egzaminu. W przypadku nieprzeprowadzenia egzaminu zapraszamy na egzaminy w innych terminach lub w naszym ośrodku w Tresnej nad Jeziorem Żywieckim.

Opłaty związane z egzaminem
Opłata pełna Opłata ulgowa*
Przeprowadzenie egzaminu na patent żeglarza jachtowego 250 zł 125 zł
Wydanie patentu żeglarza jachtowego 50 zł 25 zł

*W przypadku uczniów i studentów w wieku do 26 lat powyższe opłaty podlegają obniżeniu o 50%. Warunkiem skorzystania z ulgi jest przedstawienie dokumentu uprawniającego do ulgi - legitymacji szkolnej/studenckiej.

Opłatę za egzamin wnosi się w dniu egzaminu na rzecz Komisji Egzaminacyjnej.

Wydawanie patentów
Osobom które zdały egzamin z wynikiem pozytywnym Komisja Egzaminacyjna wystawia zaświadczenie o zdaniu egzaminu. Opis dalszego postępowania aby uzyskać patent opisany jest na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego pod adresem:
http://szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/procedura_uzyskania_patentu.

Terminy i Ceny


Turnus Początek Koniec Akwen Cena Status
Szkoleniowy rejs żeglarski z Portu Kozin K127.06.2024
czwartek
8.07.2024
poniedziałek
Mazury2900.00 złZakończony
Szkoleniowy rejs żeglarski z Portu Kozin K225.07.2024
czwartek
5.08.2024
poniedziałek
Mazury2900.00 złWolne miejsca!


Osobom, które brały już udział w naszych rejsach mazurskich w latach: 2010, 2011 lub 2012 - przysługuje 100 zł zniżki.
Osoby, które będą na dwóch, trzech turnusach - 100 zł zniżki.
Dla grup od 9 osób - możliwość negocjacji cen.
Zniżki nie kumulują się.
Koszt rejsu obejmuje: szkolenie, wyżywienie, opiekę instruktorską, nocleg na jachtach, opłaty portowe, ubezpieczenie. Nie obejmuje przejazdu, kosztów egzaminu i wyrobienia patentu.

Zapisz się!

Oficjalny serwis Yacht Klub Polski Bielsko
Copyright © Yacht Klub Polski Bielsko