Yacht Klub Polski Bielsko    Poradnik
Kursy Ośrodki Morze Co wybrać z oferty
Szkolenia ISSA Port Kozin Mazury Jak się zapisać?
Rejsy Ośrodek Tresna Jez. Żywieckie Co zabrać na łódkę
Kalendarz szkoleń Sprzęt pływający Jak dojechać
Gadżety Imprezy Poznaj naszą kadrę
Jak do nas dojechać?


   Poniżej znajdziesz informacje o tym jak do nas dotrzeć.
   Kliknij na interesujące Cię miejsce, zapraszamy!

   
Główna siedziba Tresna KozinGłówna siedziba
Nasza Siedziba Główna zlokalizowana jest w Bielsku-Białej przy ulicy Szkolnej 15.

Większy widok mapy
Tresna
 1. Z Bielska-Białej - mamy następujące opcje:
  1. PKS-em z Bielska do Czernichowa, a stamtąd 30min drogi pieszo Rozkład Jazdy PKS Bielsko     
  2. Samochodem należy dojechać ul. Żywiecką do skrzyżowania na Straconkę, następnie ulicą Górską przejechać przez przełęcz Przegibek. Za Przegibkiem, na skrzyżowaniu w Międzybrodziu Bialskim skręcić w prawo i jechać cały czas prosto, jedną drogą do miejscowości Czernichów, dalej dojechać do Zapory, przejechać przez nią (skręcając w lewo) i znowu prosto. Minąć należy Zajazd na Zaporze, Przystanek autobusów PKS i za zakrętem szukać trochę ukrytego w gałęziach drzew szyldu z napisem Yacht Klub Polski i logiem Klubu.     
  3. Samochodem istnieje także możliwość ciągłej jazdy ul. Żywiecką w kierunku na Żywiec. Należy jednak skręcić w lewo na skrzyżowaniu w Pietrzykowicach. Następnie należy jechać cały czas drogą wzdłuż Jeziora Żywieckiego (jedziemy drugim brzegiem). Dotrzeć do Zapory, przejechać ją skręcając w prawo i dalej prosto. Minąć trzeba Zajazd na Zaporze, Przystanek autobusów PKS i za zakrętem szukać trochę ukrytego w gałęziach drzew szyldu z napisem Yacht Klub Polski Bielsko i logiem Klubu.
 2. Z Żywca:
  1. Miejską komunikacją w kierunku Międzybrodzia Bialskiego, przystanek niedaleko ośrodka. Rozkład Jazdy MZK Żywiec
  2. Samochodem, drogą na Oczków, w Oczkowie, na rozstaju dróg wybieramy tę na kościół św. Maksymiliana i znów ciągle prosto, minąć należy sławny "bungy-most" i po prawej stronie szukać równie sławnej bramy wjazdowej do Ośrodka YKPB Tresna.

Większy widok mapy
Kozin
Nasza baza na Mazurach znajduje się w miejscowości - co niektórzy zechcą pewnie nazwać wsią - Kozin, znajdującej się nad jeziorem Jagodne mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Mikołajkami a Giżyckiem.

 • Pociągiem: zapraszamy na stronę www.pkp.com.pl gdzie klikamy rozkład jazdy pociągów. Następnie jako stację docelową wpisujemy Giżycko i dobieramy sobie najbardziej nam pasujące połączenie z tym miastem. Jako stacje początkową wpisujemy oczywiście najbliższy nam dworzec kolejowy. wysiadając z pociągu w Giżycku spacerkiem wędrujemy na dworzec PKS i sprawdzamy kiedy odjeżdża najbliższy autobus do Mikołajek lub jakikolwiek inny jadący przez Kozin. Z doświadczenia wiemy jednak, iż w sezonie letnim są taki dwa lub w porywach trzy w związku z czym polecamy inne rozwiązanie. Mianowicie przed wyjazdem na Mazury na przykład na obóz żeglarski proponujemy skontaktować się z biurem YKPB w Bielsku-Białej i zorientować się o której godzinie będzie w Giżycku lub ewentualnie w miejscowości Wilkasy - stacja docelowa w tym przypadku to Niegocin - grupa z Bielska na którą zazwyczaj czeka autobus odwożący do Kozina. W przypadku wyjazdu z Bielska-Białej sprawa jest już całkiem prosta ponieważ od samego początku jedziemy razem.

 • Samochodem: dla wszystkich udających się w naszą stronę z Polski południowej wiadomość jest taka że podróżujemy przez Warszawę co niektórzy lubią a inni troszkę mniej. Tak więc wybieramy sobie najbliższą lub też najszybszą drogę do Warszawy jak również najprostszy przejazd przez naszą stolicę. Proponujemy kierować się na Białystok i Suwałki(bardziej Suwałki)i robić to tak aby dostać się do miejscowości Jabłonna gdzie skręcamy na drogę krajową nr 61 i nie opuszczając jej dojeżdżamy do Ostrołęki gdzie to nie kombinując zbyt wiele na pierwszym w tym mieście rondzie skręcamy w lewo w drogę numer 53 prowadzącą do Szczytna - to tam jest szkoła policyjna. Pięćdziesiątkątrójką dojeżdżamy do miejscowości Rozogi - autor nie poleca zbyt ciężkiej nóżki ponieważ często-gęsto trafiają się "PATROLE ZMOTORYZOWANE" nastające na spokój ducha innych zmotoryzowanych - gdzie tym razem w prawo skręcamy na Mrągowo. W tym momencie możemy sobie pozwolić na wybór pomiędzy względnym komfortem w miarę przyzwoitej nawierzchni udając się do samego Mrągowa - gdzie przy nadarzającej się okazji możemy rzucić okiem na słynną już mrągowską arenę Pikniku Country - i stamtąd pojechać szesnastką do Mikołajek lub skróceniem dystansu jadąc "na skróty". W tym celu należy u miejscowości Stare Kiełbonki zmienić kurs w prawo i obrać ów na Uktę skąd udajemy się już prostą (choć mocno powykręcaną) drogą do Mikołajek. Z żeglarskiej mekki już szybciutko najsamprzód na Orzysz, za wsią Woźnice zmieniamy kierunek na Giżycko i od tego miejsca - jeżeli oczywiście nadal będziemy się trzymać drogi na Giżycko - nie da się już nie trafić a to z tej prostej przyczyny, że Kozin znajduje po drodze.

 • Większy widok mapy
  Oficjalny serwis Yacht Klub Polski Bielsko
  Copyright © Yacht Klub Polski Bielsko