Yacht Klub Polski Bielsko    Poradnik
Kursy Ośrodki Morze Co wybrać z oferty
Szkolenia ISSA Port Kozin Mazury Jak się zapisać?
Rejsy Ośrodek Tresna Jez. Żywieckie Co zabrać na łódkę
Kalendarz szkoleń Sprzęt pływający Jak dojechać
Gadżety Imprezy Poznaj naszą kadrę
"

                  Rejsy rekreacyjne na Mazurach

Program Uczestnicy Kadra Jachty Wyżywienie Terminy i Ceny Dojazd

         Rozpocznij letnią przygodę na Mazurach! Na dwa tygodnie zamieszkasz na jachcie, dzień w dzień będziesz odwiedzał nowe porty, zasmakujesz prawdziwego żeglarskiego klimatu. Mazurski Park Krajobrazowy to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski, zarazem drugie pod względem wielkości pojezierze Europy. Szlak Wielkich Jezior to niewątpliwie centrum polskiego żeglarstwa śródlądowego. Będziesz miał okazję zwiedzić wioskę żeglarską w Mikołajkach, porty w Sztynorcie, Giżycku, Węgorzewie, zobaczysz także wiele ciekawych miejsc, często nie odkrytych przez "niedzielnych żeglarzy". To wszystko w doskonałej atmosferze, którą zapamiętasz na długie lata. Zapraszamy!
Program
Rejsy letnie są organizowane w lipcu i sierpniu. Uczestnicy są zakwaterowani na jachtach kabinowych, na każdą załogę (4-6 osób) przypada instruktor. Po wstępnym przeszkoleniu na całe dwa tygodnie załogi wypływają w rejs, każdą noc spędzają w innym porcie, zwiedzają Mazurski szlak. Przykładowa trasa rejsu:
Kozin-Giżycko-Sztynort-Węgorzewo-Kietlice-Rajcocha-Kozin-Mikołajki-Kamień-Ryn-Stare Sady-Kozin (poczytaj o Kozinie w dziale "ośrodki"). Na koniec turnusu flota jachtów rejsu powraca do naszej bazy w Kozinie, gdzie organizowany jest tradycyjny chrzest żeglarski. Poniżej zamieszczamy ramowy program dnia:

08.00 - 08.10 podniesienie bandery
08.10 - 08.50 śniadanie
08.50 - 09.00 przygotowanie do wypłynięcia
09.00 - 15.00 rejs do wyznaczonego portu
15.00 - 16.00 obiad
16.00 - 19.00 czas wolny, zwiedzanie, sporty na lądzie
19.00 - 20.00 kolacja
20.00 apel wieczorny
20.15 - 23.00 ognisko, szanty, imprezy w portach
23.00 - 7.00 cisza nocna

Uczestnicy
W naszym rejsie może uczestniczyć każdy chętny, który tylko ukończył 12 rok życia. Nie potrzebne mu żadne wstępne uprawnienia, bądź umiejętności, wystarczy szczera chęć żeglowania, my zajmiemy się resztą! W rejsach letnich najliczniej uczestniczy młodzież szkolna i studencka. Chcesz? Zapraszamy!

Kadra
Posiadamy wykwalifikowaną kadrę instruktorską opartą wyłącznie na członkach Klubu. Jest to wyróżnik, który zapewnia wysoki poziom żeglarski. Będą pływać z Tobą ludzie, którzy całe swe życie poświęcają żaglom! Na każdy jacht przypada jeden instruktor, który pływa z załogą składającą się z 5-8 osób. Większość naszych instruktorów to ludzie młodzi, często jeszcze studenci, którzy oprócz profesjonalizmu zapewniają dobrą atmosferę. Jeśli chcesz ich zobaczyć odwiedź stronę "Poznaj naszą kadrę"

Jachty
Rejsy na Mazurach odbywają się na naszym klubowym sprzęcie, uczestnicy kwaterowani są na jachtach kabinowych typu Tango, Carina, Venus i Róża Wiatrów. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi, wyposażenie kambuzowe (kuchenka, garnki, talerze, sztućce, kubki), pełne wyposażenie żeglarskie oraz ratunkowe. Dodatkowo każdy jacht jest wyposażony w zaburtowy silnik pomocniczy. Wszyscy uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów. Szegółowe opisy naszych jachtów ze zdjęciami znajdziecie w dziale "sprzęt pływający".

Wyżywienie
Cena rejsu obejmuje wyżywienie, na ręce każdego instruktora przekazane są pieniądze na każdego członka załogi. Każdy jacht jest wyposażony w pełni wyposażony segment kuchenny (kambuz), gdzie załogi samodzielnie przygotowują posiłki.

Terminy i Ceny


Turnus Początek Koniec Akwen Cena Status
Szkoleniowy rejs żeglarski z Portu Kozin K127.06.2024
czwartek
8.07.2024
poniedziałek
Mazury2900.00 złWolne miejsca!
Szkoleniowy rejs żeglarski z Portu Kozin K225.07.2024
czwartek
5.08.2024
poniedziałek
Mazury2900.00 złWolne miejsca!


Osobom, które brały już udział w naszych rejsach mazurskich w poprzednich trzech latach - przysługuje 100 zł zniżki.
Osoby, które będą na dwóch, trzech turnusach - 100 zł zniżki.
Dla grup od 9 osób - możliwość negocjacji cen.
Zniżki nie kumulują się.
Koszt rejsu obejmuje: szkolenie, wyżywienie, opiekę instruktorską, nocleg na jachtach, opłaty portowe, ubezpieczenie. Nie obejmuje przejazdu, kosztów egzaminu i wyrobienia patentu.

Jak się zapisać?

Zapisz się!

Dojazd
Organizujemy zbiorowy przejazd pociągiem, cena rejsu nie obejmuje kosztów biletu. Zazwyczaj spotykamy się wcześnie rano na dworcu PKP w Katowicach, skąd uczestnicy wraz z opiekunami wyruszają do Giżycka. Z Giżycka do Kozina (gdzie znajduje się nasz ośrodek) dostają się specjalnymi autokarami. Koszt dojazdu w jedną stronę z Bielska-Białej do Kozina zamyka się w około 45zł. Możliwe jest dosiadanie się do pociągu (np. w Warszawie), bądź samodzielna organizacja dojazdu.

Oficjalny serwis Yacht Klub Polski Bielsko
Copyright © Yacht Klub Polski Bielsko